en.pngEN
همه دسته بندی ها

اخبار شرکت

صفحه اصلی>اخبار>اخبار شرکت

تهیه شراب قرمز ، گل سرخ و گازدار

زمان: 2019-12-06 بازدید : 7

همانطور که در مقاله قبلی به آن اشاره شد ، تهیه شراب "ساخت شراب سفید ، کار عشق" یک کار بسیار وقت گیر و دشوار است. زمان بندی و ترکیب ترکیبات نیز باید کاملاً مناسب باشد. همین امر در مورد انواع دیگر شراب نیز وجود دارد: قرمز ، گلاب و گازدار.

Rosé wine یک شراب قرمز است که با همان روش های شراب سفید تهیه می شود. تولید همان است با این تفاوت که پوست با آب میوه ریخته می شود. تعداد کمی از شراب سازان ترجیح می دهند با مخلوط کردن مقداری شراب قرمز در شراب سفید ، شراب گل رز درست کنند ، اما این روش محبوب نیست. هنگام استفاده از پوست برای تهیه شراب رز ، مهمترین چیز این است که فقط پوست را برای مدت زمان کوتاهی با آب کنار بگذارید ، به اندازه کافی طولانی که به آن گل رز بدهد و کمی ملایم شود.

تهیه شراب قرمز شامل کل انگور به جز ساقه ها است. انگور ساقه زدایی و خرد می شود ، اما به جای فیلتر پوست از آب ، پوست به مخازن بالایی منتقل می شود و در آنجا مرتباً هم زده می شود ، بنابراین طعم و رنگ پوست در هنگام تخمیر با شراب تزریق می شود. شراب سپس فیلتر می شود تا پوست آن برداشته شود و از شش ماه تا دو سال قبل از بطری و بطری در بشکه قرار داده شود. تولید کنندگان مخازن شراب

سپس شراب گازدار یا شامپاین دارید. به دلیل پیمان مادرید در سال 1891 و پیمان ورسای در سال ، فقط شرابهای منطقه شامپاین فرانسه مجاز به این گونه نامیده می شوند ، به همین دلیل از همه چیز به عنوان شراب گازدار یاد می شود. اما توجه به این نکته مهم است که ایالات متحده هرگز این پیمان را تصویب نکرده است و بنابراین برخی از شراب سازان امروزه از واژه شامپاین روی بطری های خود استفاده می کنند ، فقط در صورتی که محل اصلی مبدا بر روی برچسب آن باشد تا از سردرگمی جلوگیری کند. شرابهایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند Chardonnay ، Pinot Noir یا Pinot Meunier هستند. اولین قدم داشتن یک "شراب پایه" است که معمولاً از انگورهای بسیار اسیدی تهیه می شود و به آن طعم وحشتناکی می بخشد. مرحله بعدی شامل ورود حباب به شراب است.

سه روش وجود دارد که می تواند حباب ها را به شراب ، کربناسیون ، روش انتقال و شامپنوز ماتد وارد کند. کربناسیون ، همان روشی که در نوشابه استفاده می شود ، ارزان ترین است. دی اکسید کربن به مخزن شراب پمپ می شود و سپس شراب تحت فشار بطری می شود تا از فرار پرونده جلوگیری کند. روش انتقال زمانی است که یک پایه شیرین شده به آن مخمر اضافه کرده باشد و اجازه داده می شود برای بار دوم در یک مخزن محصور تخمیر شود تا دی اکسید کربن ساختمان از آن خارج نشود. پس از تخمیر ، شراب پاک شده و در صورت لزوم قبل از اینکه تحت فشار بطری شود ، دوباره شیرین می شود. این روش برای تولید شراب گازدار در محدوده قیمت متوسط ​​استفاده می شود. روش نهایی شامپوئنس méthode است که زمانی است که شراب تخمیر دوم در بطری انجام می شود. این روش برای تولید شراب با بهترین کیفیت استفاده می شود.

تهیه شراب نوعی هنر است. این به دانش ، مهارت و بیش از همه صبر نیاز دارد. روند تهیه شراب از چیدن انگور تا بطری می تواند ماهها یا سالها باشد ، به همین دلیل است که شراب سازان علاقه زیادی به کار خود دارند. بنابراین دفعه دیگر که یک لیوان برای خود ریختید ، به سفری که انگورهای کوچک انجام داده اند فکر کنید.